Posts Tagged ‘live’

Zero Zero Genti në Tirana Rock Caffe

06/01/2010
nga Aira
Të dashur njerëz që ndonjëherë na i kushtoni veshët tuaj, dhe me pak fat edhe ndonjë pjesë të shpirtit. Kemi lënë një ditë, orar edhe vend për të bërë një koncert live.
Dita është e enjte ,7 janar i vitit të ri 2010, ora mendohet të jetë 19:30 por s’është  e sigurt, ama vendin e kemi të sigurt, quhet “Tirana Rock Caffe”. Do të luaje ai, Zeri Zero Genti dhe do ta dëgjoni ju.
(more…)

Linda ne Boten e Cudirave tek Tirana Rock Caffe

06/12/2009

nga Aira

Le te jemi te qarte dhe te sinqerte qe ne fillim :  Linda  eshte nga te paktat artiste qe arrin te elektrizoje publikun ne menyre masive , eshte nje nga ata artiste qe muziken ta imponon ne nje menyre gati te pavetëdijshme, do per potencialin qe mbart ne zerin e saj, per unikalitetin e rrymes apo energjine qe grumbullohet ne menyre perfekte mes anetareve te grupit e, si perfundim, edhe per shumellojshmerine e ndjesive qe te percjell.

(more…)

Aty kishte art

26/08/2009

K’tu ka art nr. 10 mbyllet për këtë vit në një bar të vogël quajtur Mojo, pranë ambasades amerikane, fshehur mire në mes baresh të tjera, ashtu si dinë ti fshehin vetëm në Tiranë.

(more…)

Shkarko PINK FLOYD – The man, Live at Amsterdam 1969

26/04/2009

(more…)