Posts Tagged ‘këngë’

Për cfarë mendoni se flet kjo këngë: Enola Gay

14/12/2012

Enola gay, you should have stayed at home yesterday
Aha words can’t describe the feeling and the way you lied (more…)

Një këngë për ty

19/05/2012

https://tiranacalling.files.wordpress.com/2012/05/mamica_klajdi-haruni.jpg

Thote Koloreto Cukali:

Ka kohë që nuk dëgjoj një këngë që të flasë për problemet e mia, e as të atyre që njoh. Ka kohë që nuk më shijon më muzika shqip, sepse janë po ata 4-5 vetë që prodhojnë me një ritëm uzinash dhjetëra e qindra këngë në vit. Tekstet shqipe rrëfejnë varfërinë e atyre që i shkruajnë e këndojnë, muzika shqipe rrëfen uzinën që nxjerr të njëjtin produkt prej vitesh. Ka shumë kohë, që muzika që na ofrohet është monopol i një grupi të vogël krijuesish ose transmetuesish të cilët na kanë bërë të dyshojmë në identitetin tonë artistik. (more…)

Violina

30/01/2010

Ritfolk – Violina

Ajo e donte me shumë se çdo gjë në këtë botë,

Për të ishte magjia mbi humnerën e plotë
(more…)

Duket sikur ka kaluar kaq shumë kohë Nancy

09/08/2009
Lennard

Lennard

It seems so long ago Nancy nuk është kënga më e bukur e Cohenit, dhe as më e famshmja e tij. Këto mund të jenë respektivisht Famous Blue Raincot/Democracy dhe Dance me to the end of love. Jo, Nancy është më e fshehur nëpër albume e ndërgjigje. Eshtë kënga që Cohen donte të na këndonte kur të ishte i vjetër dhe i zgjuar, por pastaj, kushedi se si, diçka ndryshoi kuptim dhe dikush iku dhe tani nuk është më e mundur.

(more…)

Shkarko PINK FLOYD – The man, Live at Amsterdam 1969

26/04/2009

(more…)

Këngë te reja për shkarkim – Mars 2009

10/03/2009

Këtu mund të gjeni çdo muaj 20 këngë për shkarkim falas dhe legal.

(more…)