Posts Tagged ‘humor’

Shitja e vajzave, e turpshme

25/05/2012

https://tiranacalling.files.wordpress.com/2012/05/2633574987_b2c86cc667.jpg

Koplik – Në fshatrat e Malësisë së Madhe sundon heshtja. Pas lajmit të fundit që bënte fjalë për shitjen e nuseve të reja të zonës për burrat e stazhionuar beqarë të fshatrave të thella të Maqedonisë e Serbisë, njerëzit e këtyre trevave krenare janë shushatur. Me kokën e varur dhe krenarinë e lënduar, ata nuk kanë guxim të dalin përpara kamerave dhe aparateve fotografikë. “Marre, marre e pafundme”, thonë ata, “kuku me ne çka na dgjojn’ vesht’”. Dhe me të drejtë. (more…)

Opium për popullin

20/05/2012

https://tiranacalling.files.wordpress.com/2012/05/30vlze8.jpg

(kliko mbi foto qe ta shikosh te plote)

Mua thjesht me pelqeu sensi i humorit kur e hasa kete foto rastesisht ne ujrat e internetit shqiptar. Me pas bera nje kerkim ne Google, me shume per te pare nese ishte vertet foto reale apo e photoshop-uar; duket se eshte reale, dhe qenka bere nga studentet gjate protestave te tyre te 1 majit te ketij viti, sepse, pse jo? (more…)

UFO dhe daulle

05/05/2012

Takimi i turpshem

Uashington – Agjencia e Sigurise Kombetare publikoi nje raport ku detajonte nje takim sekret totalisht zhgenjyes me alienet ne Nju Meksiko, kater dekada me pare. “Ngjarja ka mbetur sekrete per kaq kohe, jo se permbante ndonje informacion delikat a ku di une se cfare, por sepse gjithe situata ishte qesharake, e turpshme e madje, qe s’ja vlente as te behej publike”, tha drejtori i komunikimit te agjencise, Thomas Giri gjate nje konference per shtyp. (more…)

Evgjitja shtohet me fotoshop

25/04/2012

Shkolla ilustron harmoninë sociale në albumin e fundvitit

Tiranë – Në frymën e bashkëpunimit dhe harmonisë mes shtresave sociale e grupimeve të ndryshme etno-kulturore të nxënësve të shkollës 9 vjeçare “27 gushti” në kryeqytetin shqiptar, një fëmijë rom u shtua me fotoshop në grupin e disa nxënësve të bardhë të klasës së pestë, me rastin e afrimit të mbylljes së vitit shkollor. (more…)

Të dua shumë assai

09/03/2012

https://i0.wp.com/i43.tinypic.com/5ajpmu.jpg

 

ma tanto tanto shumë sai

 

https://i2.wp.com/i44.tinypic.com/35b8376.jpg

 

Thjesht i kam bere copy + hidh keto posterat e internet-famshem tek teduashumë-at, te cilat  jane reklama te kompanise Plus Mobile te vendosura ne Tirane.

2010

10/02/2010

nga Bubi Kaçurrel