Filmi që duhet të shikoni: Our Idiot Brother

by

 

Doja t’ju këshilloja një film, quhet Our Idiot Brother e mund ta gjeni të plotë edhe në Youtube. Protagonisti del nga burgu dhe transferohet pranë motrave. Është si të imagjinoni The Big Lebowski që transferohet pranë familjes Teenebaum.

Për sa më përket Our Idiot Brother është ndër filmat më inteligjent bërë këto vitet e fundit:  një kryevepër e vogël por që në disa moment vlen si një thesar. S’e di pse, po për fat të keq, ka kaluar pa u vënë shumë re por ju siguroj që ja vlen. Arrin të tallet me botën tonë të ndërlikuar, me zakona indie, seksuale e ushqime biologjike, por e bën në mënyrë aq të ndershme saqë nuk mund të mos provosh dashuri e zbavitje.

Nëse ju ka pëlqyer the Big Lebowski, Royal Teeenbaum, Litte Miss Sunshine e filma të tillë, natyrisht.

Advertisements

4 Responses to “Filmi që duhet të shikoni: Our Idiot Brother”

 1. andinh Says:

  qeni Willie Nelson ishte qershia mbi torte!

 2. R Says:

  Epo nuk eshte se zhgenjehesh ndonjehere me keshillat ketu, po mos na hidhni vetem nje therrime, na hidhni dhe ca te tjera. 🙂
  Ose ju lutem hapni nje teme tjeter me titull: Filmat qe s’duhen jene pa u shikuar.
  Gjithsesi, falemnderit per kaq.

 3. tiranacalling Says:

  Të falenderoj R, më bëhet qejfi që të ka pëlqyer. Sa për filmat, do shumë punë ajo që thua ti, por tani po përgatisim një Top 5 filma mbi muzikën e them e botojmë nga java tjetër.

 4. R Says:

  S’ka problem T.C.
  Po durojme deri javen tjeter edhe pse do plasi “sherri” me listen.
  Tung.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: