Realizmi demokrat

by

Në kërkimin e ethshëm për të zbuluar se “si bëjnë dashuri poetët”, askush nuk vë re se ‘Realizmi demokratik’ tashmë ka filluar. (citim EdRus)

 

Advertisements

Tags: , , , , , , ,

3 Responses to “Realizmi demokrat”

 1. Teda Kokoneshi Says:

  Por humori që i shpëton Rudinës, nga gjith ato që përmend ësht ironia e bluzes me Ushtarin e Mirë Zhvejk! Qershia mbi tort e gjith intervistës !

 2. hadi feri Says:

  Po, e percolla kete video ne internet ku u prezantua libri i mikut tim Darien Levanit,por me habiti nje fakt: Ky por edhe moderatorja pohuan se ky eshte libri i pare i shkruar ne shqip.More, Darien djali, ti e din se e ke shkruar romanin e pare me sa e di ne shqip”Vrasesi i qymyrit” te cilin une ekam lexuar dy here. Ja, po ua sjell nga vikipendia :2009 – Vrasësi i qymyrit ( Ebook )
  2010 – Solo andata, grazie ( Alba Media )
  2011 – Il famoso magico qukapik ( I Libri Di Emil )
  2012 – L’amore di Marx (Atlantis Lite Edition ). Dhe,4. ky i funit qe po e shpalosni para publikut Pra po prezantoheni ne Top qenal dhe, nje liber po e humbisni(!) PERSE??? Te pergezoj e urime miku im Darien , po e dini, Hadi Feri ,po kush tjeter..Hahahaha!

 3. hadi feri Says:

  Kerkoj falje per nje lapsus:Jo ne Top qenal por ne TV Klan.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s


%d bloggers like this: