Allahu i paskësh krijuar lakuriq

by

Nderkohe qe ne vendet muslimane grate luftojne per te drejta te barabarta me burrat ne ceshtje si ngarja e makines, ne 31 mars 2012 aktivistet e FEMEN protestuan gjysem-lakuriq ne Paris kundra shtypjes se grave muslimane me pankarta si “Gra muslimane, hajdeni te zhvishemi lakuriq” dhe “Lakuriqesia eshte liri”.

(Kujdes, video permban nuditet te pjesshem)
http://vimeo.com/39534216

Ne nje tjeter pankarte perbri cicave lakuriq te nje aktivisteje shkruhej “Une nuk jam nje objekt, jam nje grua”.

Gjithashtu disa foto mund te shihen ketu.

Advertisements

Tags: , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: