Bardh-e-zi

by

Image

“Njerzit me pyesnin pse i vesh njesoj gocat,” thote 25 vjecarja Kylee. “I thoja ‘sepse jane binjake,’ dhe i lija t’a zgjidhin vete ekuacionin ne mendjen e tyre. Ne fillim me irritonin keto pyetje,” thote ajo, “po me pas te gjithe njerzit ne zonen ku banojme u familjarizuan me vajzat dhe tashme nuk kane me reagime te tilla.”

Image

Kian and Remee kane nje minute diference ne moshe. Te dy prinderit e vajzave kane nena te bardha dhe baballare me ngjyre. Ndonese ka disa raste te tilla te dokumentuara (nje cift ne fakt lindi dy here binjake te tille ‘bardhe e zi’), shanset e kombinimit te geneve ne menyre te tille jane mjaft te rralla.

Image

“Vajzat nuk e vene re ngjyren e tyre si ndonje faktor i vecante,” thote e ema. “Ato po rriten duke pasur perreth si njerez te bardhe dhe me ngjyre. Kian and Remee jane thjesht femije,” thote ajo, “jane vetvetja, nuk shikojne tek njera-tjetra ate qe shikojne te tjeret tek to.”

shfaqur tek dailymail.co.uk

Advertisements

Tags: , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: