Aministia nga Bujar Alimani

by

Amnistia duket sikur është filmi qe po prisnim. Një histori e thjeshtë shqiptare, një regjizor që nuk ka frikë as nga Shqipëria e as nga aktoret, e një kokëçarje kundrejt asaj që mund të mendojë inglesi apo frëngu për atdheun. “ Jetoj në Shqipëri, me intereson ça mendojnë shqiptaret” thotë Alimani në intervistën e mëposhtme dhënë miqve tanë të vjetër të Wake Up të cilëve, me sa duket, askush s’u ka thënë akoma që nuk janë as simpatik e as te zgjuar.
Ne nuk e kemi parë akoma, bazohemi në trailer e në intervistën e Alimanit. Kartivizita e Aministia janë një mori çmimesh në Berlin e Lecce, por këto gjëra s’na kanë bërë ndonjëherë përshtypje. Do e shohim e do folim.

Dhe intervista…

Advertisements

Tags: , ,

One Response to “Aministia nga Bujar Alimani”

  1. perso nel buio Says:

    hahahhaaaaaa kinema idiotesh hahhahaaaaa vetem kinema nuk eshte kjo e gjitha qe bohet nga kto gjasme regjizor koti .Kto jan komplet nji Witz e njerezimit asgjo me tej.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: