Kub – 14 [ guhak – punk ]

by

 

Vodpod videos no longer available.

“Kub” rikthehet!

Në këtë episod do të sjellim muzikë që kombinon elementë të rock-ut punk me estetikën e muzikës eletronike. Përgjatë kësaj liste këngësh do të mund të dëgjoni kërkimin e ekuilibrit mes këtyre dy elementeve të cilat herë-herë luftojnë për dominim e herë-herë përngjiten në një trup të vetëm.

Dëgjim të këndshëm!

Lista e plotë:

01. Daft Punk – Robot Rock

02. LCD Soundsystem – Daft Punk Is Playing At My House

03. Gang of Four – Ether

04. Ladytron – I’m With The Pilots

05. Le Tigre – Deceptacon (DFA Mix)

06. The Rapture – House Of Jealous Lovers

07. Liars – They Don’t Want Your Corn

08. Radio 4 – Start A Fire

09. !!! – Me And Giuliani Down By The Schoolyard (A True Story)

10. ESG – Moody

11. Liquid Liquid – Cavern

Në kopertinë: “Textures” © Eni Turkeshi Photography

Advertisements

Tags: , , , , , , , , , , , , ,

2 Responses to “Kub – 14 [ guhak – punk ]”

 1. alfred Says:

  Squarepusher, ti sikur do e lije kete kubin. Pastaj s’e kuptoj se cdobi ka me ndertu kaq shume kube mbi hipotenuze ?

  Gjithsesi, kenget akoma s’i kam degju. Kam nje pyetje: cfare do te thote “estetiken e muzikes elektronike?

 2. squarepusher Says:

  Pershendetje alfred,

  me estetiken e muzikes elektronike kam nenkuptuar: stilin, teknikat dhe impaktin ndjesor.

  Degjim te kendshem!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: