Bekstrit bojs

by

Le Nuc

Mbaj mend kur isha adoleshent, krejt pak i zgjuar. Isha injorant sa sbehet me ne fushen e muzikes. Te vetmit tinguj qe kishin kuptim ishin ato te ciftelise se ciles i bija nga nje here  sa me tall trapin me Gzim Niken. Mbaj mend qe kisha shume veshtiresi me e akordu dhe pse kishte vetem dy tela. Asgje me teper. Ketu ndaleshin njohurite e mija muzikore.

Nje dite te bukur shof ne televizor ca palla qe hidheshin sa anej ktej duke kendu. Njeri me palle se tjetri me qene duk. Mos me ta mbush mendjen qe benin muzike. Mendoni qe kte e thoshte dikush qe nuk dinte as me akordu nje cifteli. Kontradiktore por ja qe e mendoja.

Ju mund te thoni se i kisha inate se ishin me tbukur se une. Boh! Por jo sbesoj. Le qe po ta vrasim pak trurin dim qe Frojdi ska thene asgje per kte problem. Le qe s’hyn fare asnje lloj kompleksi ne kte rast.

Problemi ishte se me kan ca trapin per shume kohe. S’arrija dot te isha i qete kur mendoja se arrinin me u hedh perpjete ne ate menyre dhe me kendu njekohesisht. Vazhdoj ta pyes veten dhe tani kur shof B.Spears apo Madonen apo Shakiren. Gjera me shkul floket. Nga nje here mendoj se vertet per kta nuk ka gje qe s’arrihet .

Per pasardhesit tane mendoj qe te zevendesojme ate mitin e Ikarit me kte te Backsteetboysave. Eshte me e thjeshte per tu kuptuar alegoria.

 

_______________________________

Ata që na kanë çarë trapin Pjesa 1.

Advertisements

One Response to “Bekstrit bojs”

  1. Tan Says:

    a e dini çfar ngjasimi kan Bekstritbojsat me Lek Plepin?
    jan ba t’famshem fal rinis injorante

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: