Engjëllit

by

Nga Arti Lushi

-…
-Ndërsa ne kemi shpirt, shpresë, një absurd dhe pikë”

Advertisements

Tags: , ,

5 Responses to “Engjëllit”

 1. xender.k Says:

  minimale, mjaft e bukur. me pelqeu shume! domethenes edhe ilustrimi i perzgjedhur.

 2. ersi Says:

  nje cigare ka infinit tym dhe deme?

 3. Alket Bushi Says:

  Te lumte Arti! (Po vazhdoj me sikletin qe komenti do jete me i gjate se shkrimi). Gjejtja eshte mjaft interesante, e kuptoj sikur engjëlli i ka perrallisur pa fund njeriut e me pas njeriu i thote çiltersisht te verteten e vet, aty ku ai perpelitet tere jetes. Verejta edhe nje detaj te vogel, qe pika nuk eshte vene ne fund, dhe jam thuajse i sigurte qe eshte e qellimshme, sepse fjalia mbaron me fjalen “pike”, por, besoj, edhe per nje synim tjeter…

 4. katyatem Says:

  Mrekullueshem!

 5. wings Says:

  Ndersa mua m’u corodit pc-ja teksa tentoja te komentoja dhe mendimi-koment me doli nga mendja

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: