Intervistë me grupin legjendar, Djemtë e Detit

by

Denori interviston Markvukaj!

Denor Marku, ka intervistuar për Albania News, një prej pjesëtarëve të grupit legjendar Djemtë e Detit, kompozitorin Valentin Markvukaj.  Sot Valentini jeton larg Shqipërisë, në Adelaide (Australi), ku  vazhdon të merret me muzikë.  Ai na rrëfen edhe dëshirën e tij, për realizimin e një turneu dhe një albumi të ri me grupin Djemtë e Detit. jendar, Djemtë e Detit

Intervista e plotë këtu!

Recension mbi Epos, këtu

Advertisements

Tags: , ,

2 Responses to “Intervistë me grupin legjendar, Djemtë e Detit”

  1. elton Says:

    cunat e detit nuk me kane pelqyer asnjehere, me perjashtim te ” Jakup Ferri”, e cila eshte aq madheshtore si kenge, sa nuk munden t’a prishnin kur e kenduan. Kenget e cunave kane qene gjithnje plagjatura stilistike te salduara keq.
    Kenga bashkengjitur intervistes nis me nje intro ne tastiere pseudo folk, cuditerisht keltik ( Blackmores Nights), e cila kthehet ne rock te shpejte me nje kitare tip Iron Maiden ose Hellowen, dhe ne fund transformohet ne nje rock te lodhur te tipit Made in Albania, te vitit 1990.

  2. Rubinet Says:

    “Denori interviston Markvukaj!”

    pervec entusiazmit qe eshte gabim, fjali duhet detyrimisht te ishte “Denori interviston MArkvukajn” pra me ‘n’ ne fund, mos na lini pezull

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: