top 5 love songs

by

E dini ju kujt i janë dedikuar më shumë këngë në historinë e muzikës? Pikërisht asaj,dashurisë!

Dashuri e bukur, e hidhur, e gëzuar, dashuri e jetuar, e sinqertë, tradhëtare, erotike, e dhunshme, e mërzitshme, platonike, dashuri e ëndërruar, dashuri e harruar!

All you need is love këndonin Beatles dhe Tirana Calling në ditën dedikuar kësaj ndienje ju sjell një përmbledhje të vogël këngësh zgjedhur në detin e muzikës të huaj dhe asaj shqiptare.
nga Esmeralda

1) You’re my first,my last,my everything – Barry White

2) Love to love you baby – Donna Summer

3) Fly me to the moon – Frank Sinatra

4) Whole lotta love – Led Zeppelin

5) It must have been love – Roxette

1) Fati yne shprese e marrezi – Aurela Gace

2) Te dua ty – Soni Malaj

3) Ike larg – Eneida Tarifa

4) Me sy mbyllur – Flori Mumajesi

5) Shiu i veres – Naim Krasniqi

nga Andi

1) A song for you – Donny Hathaway

2) Songbird – Oasis

3) Se stiamo insieme – Riccardo Cocciante

4) I was made for lovin’ – Kiss

5) Always somewhere – Scorpions

1) Kur perëndon dielli – Këngë popullore shkodrane

2) Dikur luaja me ndjenjën e saj – Redon Makashi

3) Të dua – Inva Mula & Ardit Gjebrea

4) S’mendoja – Vikena Kamenica (origjinali nga Anita Take)

5) C’ka – Elina Duni

nga Dorina

1) La cura – Franco Battiato

2) Dont cry – Guns n roses

3) Looking for love – Whitesnakes

4) Always somewhere – Scorpions

5) Dont’speak – No Doubt

1) Me fal – Fisniket

2) Nuk kerkoj tjeter njeri – Elton deda

3) Shiu – Fisniket

4) Vjeshta – Redon Makashi

5) Ritfolk – Afrohu

6) Stine Vjeshte – Eugent Bushpepa

7) Harroje vetminë – Elita 5

nga Enkelejdi

1) Endless Love – Diana Ross & Lionel Richie

2) Where The Wild Roses Grow – Kylie Minogue & Nick Cave

3) I Just Can’T Stop Loving You – Michael Jackson & Siedah Garret

4) The Power Of Love – Frankie Goes To Hollywood

5) Close To You – Karen Carpenter

dhe si Bonus Track, per ta dëgjuar në fund (po ne fund fare) të mbrëmjes: Andrea Bocelli – Sempre Sempre

1) Do të them dicka – Ritfolk

2) Për një çast më ndali zemra – Rovena Dilo & Pirro Çako

3) Diçka – Alban Skënderaj & Kthjellu

4) Jeto dhe jetën time – Ardit Gjebrea

5) Ne cdo zemer nje here troket – Frederik Ndoci

nga Dana

1) Into my arms -Nick Cave

2) Nothing else matters – Metallica

3) Teo torriatte (Let us cling together) – Queen

4) E ti vengo a cercare – Franco Battiato

5) Wilde is the wind – Nina Simone

1) Si shiu në xhama që bjen – Minatori

2) Era – Gjurmët

3) Mos shko – Andi Shkoza

4) Xhulit – Pirro Cako

5) Afrohu – Ritfolk

Ka nje fije që lidh gjëra në aparencë të largëta mes tyre, dikush e quan rastësi. Për dikë nga ju këto këngë do vijnë si një fije e padukshme.

Tags: , ,

5 Responses to “top 5 love songs”

 1. BLERTA Says:

  1.nightmare -MSG
  2.la cura -BATTIATO
  3.amami ancora -GIANNA NANNINI
  4.hedonism -SKANK ANASIE
  5.don’t cry – GUNS N ROSES

  1.fati yne shprese dhe marrezi – AURELA GACE
  2.ecen ne shi -ALEKSANDER GJOKA
  3.dikur luaja me ndjenjen e saj – REDON MAKASHI
  4.nuk kerkoj tjeter njeri -ELTON DEDA
  5.jeto dhe jetën time -ARDIT GJEBREA

 2. uninvit3d Says:

  Jo mire, dmth deri kur lexova Andi Shk…!

  I hope that I dont fall in ♥ with you- Waits

 3. Darien L Says:

  Shume dakord uninvited. Se kisha nigju kete kengen qe paska zgjedhur kjo vajza, tani degjova 30 sekondat e para edhe mu desh me vene A.Fire me heq pak shijen e keqe te ketij tipit.

  Do isha dakord me listen e Andit po te mos kishte Scorpions, a te Ledit po te mos kishte Guns n Roses.

  Blerta, e ke nigju Amami ancora bere nga CCCP? Sipas meje eshte vertet me e bukur se origjinali.

 4. Enkelejd Lamaj Says:

  Ej Darien, shih se une s’kam G n’ R ne liste. 😉

  Gjithsesi, le te them se kisha harruar edhe nje kenge tjeter:

 5. Darien L Says:

  Ah po tamam Enkelejd, ngaterrova Guns n Metallica me Micheal Jackson! 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s


%d bloggers like this: