Ke noj pune të Ejnten në darkë?

by

Jo them kshu kot sepse ka një koncert te PotenciAli  e nëse nuk ke punë edhe mund të shkosh, edhe pse është vetëm rock n’roll por me pëlqen siç këndonte Jagger para shume vitesh, këndon LiNda në Botën e Çudirave, një koncept grup ndër më interesantet në panoramën shqiptare, një “work in progress/baustelle” që arrin të gjejë gjithmonë shtigje të reja ku te shprehet, që ndryshon për të qenë gjithmonë e njëjta e për të ndërruar gjithmonë nëse më kuptoni. Unë jam pa larg e për më shumë atë natë duhet të shoh Oy Division por nëse ti nuk ke noj pune, si thonë në Tiranë, i xhiro edhe mund t’a bësh. Po ndoshta ke punë me te rëndësishme si p.sh te shtosh numrin e njerëzve në linjë ne Fytyre Libër apo të kultivohesh para kutisë magjike që të imponon imazhe, por nëse s’ke pune edhe mund te shkosh, këtu thotë edhe qe birra Zipfer kushton 200 lek, te reja besoj, dhe këtu thotë qe koncerti fillon ne 19.30 po ndoshta mund te shkosh edhe nga ora 20.00 nëse ke pune ne atë ore


E na thoni se si ishte.

LiNda në Botën e Çudirave është një grup i formuar në Tiranë me pjesëtarë të cilët jo të gjithë ndodhen tashmë në këtë projekt. Pjesëtarët e fillimit kanë qënë: Zero zero Genti (Orchid Trip), Indrit Mesiti (Qelbanix), Julian Gjoni (Qelbanix) dhe Linda Rukaj. Tashme formacioni është i përbërë nga Linda Rukaj, Erlind Hoxha (Germs, Ora3), Bledi Boraku (Ora 3) dhe Franc Kurti (Chaos in Order). Ky grup ka fituar 2 here rrjesht cmimin “Best Alternative” në Top Fest. Rryma qe luajnë dhe koncepti i grupit ka ndryshuar disi nga Punk Rock dhe Alternative Rock me koncept zbavitës për grupin, në Alternative Rock me një koncept më serioz muzikor.

Datat

3 dhjetor 2009 ora 20:00 TIRANA ROCK Caffe, Tiranë
10 dhjetor 2009, ora 20:30, 1 TETORI HALL, Prishtinë, Kosovë


Nëse artikulli ju pëlqen ndajeni me miqtë tuaj në Facebook

 

Tags: , , , , , , , , , ,

8 Responses to “Ke noj pune të Ejnten në darkë?”

 1. Miss Germs Says:

  shif shif,,Linda sikur s’ishte gje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1….sa shpejt ndrojn mendje kta robt e sotem!!!!

 2. Miss Germs Says:

  pastaj pse dreqin duket si lutje kjo?????????????????????? pfffffff

 3. dori klosi Says:

  nuk me kujtohet ku eshte tirana rock kafe?

 4. Aira Says:

  Tirana Rock Caffe ndodhet tek rrethi i rrotullimit afer Petro Ninit , ose atij dyqanit qe shet CD ‘Number One’ ka nje kitare te madhe fare si reklame,qe dallon shume.:)

 5. ll Says:

  Ti je nje cop laskari si shum te tjer.qe kshu ka mundesi mos te na cash shum karin laper muti.nqs je keq per pidh…ik beje me lek pederast pasiv muti.

 6. Darien Says:

  Ndihme : a e di njeri se ça do me thene “laper” edhe “laskar”?

 7. andinh Says:

  e meriton nje pergjigje sipas gjuhes ai II, se ka bo dhe gabime moskoherence, kjo e fundit eshte fjale me shume rrokje per paramecë te ketij lloji.

 8. kaja nanen shqipe Says:

  o ” ll ” ku eshte lidhja????

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s


%d bloggers like this: