Shkarkoni Screamer Radio Tani!

by

E rakomanduar nga Tirana Calling

Screamer Radio është nje program shumë i lehtë për kompjuterin tuaj, besoj se peshon ca mega, por i vlen të gjitha. Shkarkohet e instalohet, si zakonisht, pa ndonjë problem.


Është një radio online, a me saktë, jane me qindra radio. Vetëm për Classic Rock p.sh, ka 77 radio, një pjesë e mire e të cilave kanë për borxh t’ju ndriçojnë ditën nëse jeni një fans i vërtetë duke qënë se janë dedikuar grupeve në veçanti si p.sh The Beatles Radio, Queen Radio, e kështu me radhë, e transmetojnë rregjistrime të rralla, covera e intervista. Pastaj Jazz, Metal, Folk Radio.

Po ju linkoj 25 radiot e para në Classic Rock sa për të pasur një ide

08-05-04 Radio WP – Rock Rock and Indie | Poland, Radio W
08-03-30 Zlote Przeboje Klasyka Rocka Poland, Z | Tuba.fm
08-02-14 CFYX 93 FM Canada
08-01-26 Rock Remakes.101 Russia | 101RU
08-01-26 Mainstream.101 Russia | 101RU
08-01-26 Rock’n’Roll.101 Russia | 101RU
08-01-26 Rock.101 Russia | 101RU
08-01-26 Queen.101 Russia | 101RU
08-01-26 Pink Floyd.101 Russia | 101RU
08-01-26 The Beatles.101 Russia | 101RU
08-01-26 Time Machine.101 Russia | 101RU
08-01-26 Russian Rock.101 Russia | 101RU
08-01-14 Sunshine Radio – Classic Rock Ireland
08-01-14 KCDX USA, K
08-01-12 Radionica Colombia | Modern Rock
08-01-10 Virgin Rock Classico Italy, V
08-01-08 K-Rock 975 Canada
08-01-08 OZ FM Canada
08-01-07 Big R Radio – 80s Metal FM 50’s, 60’s, 70’s and 80’s | USA, B
08-01-05 RMF Classic Rock Poland, R | RMF
08-01-05 Laser Radio Netherlands
07-12-31 RadioMaxx Modern Rock | USA, R | Progressive Rock
07-12-31 .977 The Classic Rock Channel USA, 1… | .977 Music Network
07-07-24 Q107 Canada
07-04-29 Radio Blanik

Nuk mungojnë as radiot për politikë, sport etj po sinqerisht nuk i kam dëgjuar kurrë kështu qe nuk e di se si janë. RnB, Rap and Hip Hop janë 53 radio.Nëse e doni muzikën do gjeni gjithçka që kërkoni.

Screamer Radio nuk eshtë as ndonjë nga ato programe që të mbajne në tensioni duke thënë In streaming, çuditërisht është shumë e shpejtë dhe ofron gati të gjitha funskionet e magnetofonit si Play, Stop, Record, Shtoje te të Preferuarat etj, siç mund te shikoni më poshtë.

Jane të ndara sipas Genre, Language, Region e Network. Me kuriozitet shkova direkt te Shqipëria, teorikisht janë të gjitha këto

Top Gold Downtempo and Lounge
08-01-02 Radio Dee-Jay Dance Music
08-01-02 AMC Love Radio Soundtracks
07-04-07 +2 Gold Music
07-04-07 +2 Jingle
07-04-07 +2 Buddha
07-04-07 +2 Dynamic
07-04-07 +2 Black Style
07-04-07 +2 Folk
07-04-07 +2 Shqiptare
07-02-08 Top Albania Radio Popular Music
06-09-09 Radio Maria – Albania Radio Maria
06-03-22 +2 Radio

por në fakt pjesa më e madhe nuk funksionojnë.

Këtu mund të shikoni radiot e disponueshme

ndërsa këtu mund të shkarkoni e të instaloni programin

Dëgjim të mbarë.


Nëse artikulli ju pëlqen ndajeni me miqtë tuaj në Facebook

Tags: , , , ,

5 Responses to “Shkarkoni Screamer Radio Tani!”

 1. andinh Says:

  radio Jazz-Oasis made my day!

 2. Darien L Says:

  Ando, si te duket programi?

  Leje Jazz-Oasis, – e dija qe thelle thelle je vetem nje mikroborgjes britpop – po nigjo Classic Rock, e preferumja ime mbas 3 radiove mbi Beatles.

 3. yummania Says:

  flm per kete.kisha kohe qe kerkoja dicka te ngjashme 😉

 4. Rina Says:

  grunge fm , nuk e hapka!!! megjithate po kenaqem me Pink Floyd!!!!
  flm shhhhhhhhhhhh

 5. Vslij Says:

  I kendshem…………..nje sherbim te tille mund ta gjeni dhe ne I-Tunes ne seksionin Radio…..ka dhe atje radio te shumta….

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s


%d bloggers like this: