Ti zgjedh?

by

1 Aleanca Demokratike AD Neritan Ceka

2 Bashkimi Liberal Demokrat BLD Arian Starova

3 Lidhja Demokristiane Shqiptare LDK Nikolle Lesi

4 Partia Agrare Ambjentaliste e Shqipërisë PAA Lufter Xhuveli

5 Partia Aleanca e Maqedonasve për Integrim Europian AMIE Kimet Fetau

6 Partia Aleanca për Demokraci dhe Solidaritet ADS Gaqo Apostoli

7 Partia Balli Kombëtar PBK Adriatik Alimadhi

8 Partia Balli Kombëtar Demokrat PBKD Artur Roshi

9 Partia Demokracia e Re Europiane PDRESH Koçi Tahiri

10 Partia Demokratike PD Sali Berisha

11 Partia e të Drejtave të Mohuara e Re PDM e Re Fatmir Hoxha

12 Partia Forca Albania PFA Iledin Pillati

13 Partia Levizja e Legalitetit PLL Ekrem Spahiu

14 Partia Ora e Shqipërisë POSH Zef Shtjefni

15 Partia për Drejtësi dhe Integrim PDI Tahir Muhedini

16 Partia Republikane Shqiptare PR Fatmir Mediu

17 Lëvizja për Zhvillim Kombëtar LZHK Dashamir Shehi

18 Partia Bashkimi Demokrat Shqiptar PBD Ylber Valteri

19 Partia Demokristiane e Shqiperisë PDK Nard Ndoka

20 Partia e Reformave Demokratike Shqiptare PRDSH Skender Halili

21 Partia Konservatore Shqiptare PKONS Armando Ruco

22 Partia Rruga e Lirisë PRRL Shukrane Muda

23 Lëvizja për të Drejtat dhe Liritë e Njeriut LDLNJ Ligoraq Karamelo

24 Lëvizja Socialiste për Integrim LSI Ilir Meta

25 Partia e Gjelbër PGJ Edlir Petanaj

26 Partia për Mbrojtjen e të Drejtave të Emigrantëve PMDE Ymer Kurti

27 Partia Socialiste e Vertete 91 PSV 91 Petro Koçi

28 Partia Toleranca e Re e Shqipërisë PTR Avdi Keci

29 Partia Bashkimi për të Drejtat e Njeriut PBDNJ Vangjel Dule

30 Partia Demokracia Sociale PDS Paskal Milo

31 Partia G 99 G 99 Erion Veliaj

32 Partia Socialdemokrate PSD Skënder Gjinushi

33 Partia Socialiste e Shqipërisë PS Edi Rama

34 Partia Ligj dhe Drejtësi PLIDR Spartak Ngjela

Tags: , , , ,

2 Responses to “Ti zgjedh?”

 1. Enkelejd Lamaj Says:

  C’ti besh, kur u ndane, keto na rane… dhe per te modifikuar paksa ate shprehjen e Joseph Marie de Maistre (cdo shtet ka qeverine qe meriton): “cdo vend ka politikanet qe meriton” dhe ne funksion te kesaj dhe ketyre qe na kane rene, ne menyre qe te mos kem me kaq shume “njerez koti, te stazhionuar qe shiten sa majtaj sa djathtas si t’u doje ‘menderja’, PO, UNE ZGJEDH! Dhe kush nuk zgjedh, te rrije aty ku eshte dhe te mbylli gojen se s’ka cfare thote!

 2. Eris Says:

  Une zgjedh, por jo Sali apo Edi!

  zgjedh programin qe mendoj me te pershtatshem, te gjithe duhet te bejne te njejten gje…

  zgjedh per te ardhmen…

  zgjedh per mireqenien…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s


%d bloggers like this: