Shqiperia ne Euro Vision 2009

by


Pas votimit perpara mijera veteve ne Arenen Olimpike te Moskes , ishte Alexander Rybak nga Norvegjia ai qe arriti te fitonte numrin me te madh te votave dhe si rrjedhim edhe te drejten e organizimit te Euro Vision per 2010 ne Norvegji.

Shqiperia jone e dashur , nuk harroi te votonte me piket maksimale per Greqine, fqinjen tone te dashur e ndjekur pastaj nga populli vella Turk , te dy keto vende te perfaqsuara nga Timberlake Grek dhe Beyonce Turke , nejse ne u dhame piket makismale dhe ata na e kthyen borxhin si gjithmone me disa pike me pak . Ishte perfolur qe nuk do te ishte aq i theksuar votimi per fqinjin kete vit, sic ka ndodhur rendom ne vitet e shkuara, por me ç’pame ishte pothuajse njelloj edhe sivjet.

Si cdo vit, edhe 2009 ne Moske na rezervoi akrobacira, kostume karnavalesh, personazhe shoqerues te kengetareve shpesh gjysem lakuriq dhe fare pak kenge te bukura .
Dhe pse jo dhe Shqiperia jone e dashur , mendoi ti afrohej rrymes se Eurovizionit me dicka ndryshe.

E vogla Kejsi Tola qe bente si e madhe , bazohem gjthmone per moshen, sepse vajza ka talent, ka vokal, , ka edhe paraqitje skenike , por mua personalisht me ngjau si ai tregimi qe kemi pase ne Abetare “Mira e vogel qe u be e madhe “

Dhe si rrjedhoje , Shqiperia ne vend te 17 ,nga 25 qe ishin finaliste, asgje per tu habitur, tashme ja morem doren zhgenjimeve ne kompeticionet nderkombetare persa i perket kenges dhe futbollit …

Tags: , , , ,

2 Responses to “Shqiperia ne Euro Vision 2009”

 1. andinh Says:

  Neve jemi mësuar me konceptin e humbjeve dinjitoze që në kohërat e Medin Zhegës…

 2. yummania Says:

  une mendoj se Kejsi nuk na paraqiti keq.
  Veshja e saj qe e arrire per mendimin tim pasi spikaste moshen e re te saj por dhe qe elegante.
  aq me teper zeri i saj sic e the dhe ti ishte shume i mire dhe binte ne sy sidomos me shume kengetare te tjere qe stononin.
  nuk besoj se qe faji i pjesemarresve shqiptare kete vit per kete rradhitje.qe te arrihet dicka me e mire duhet te behet votim vetem me juri, perndryshe mos prit drejtesi pasi cdo gje behet ne saje te sms.
  por dhe kjo veshtire te ndodhe se nuk besojs e do u shkoje per shtat shteteve dhe fitimeve qe kane nga telekomunikacioni 😦

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s


%d bloggers like this: