Down-rock Maj – kenge te reja per shkarkim

by
The Pains of Being Pure at Heart

The Pains of Being Pure at Heart

Ja ku jemi, përseri, me 20 këngët e Majit për shkarkim falas dhe legal. Ju pëlqen titulli?

 1. This Fine Progression (Eulogies)
 2. Fleet Foxes (Mykonos)
 3. Devotion (Viva Voce)
 4. Young Adult Fiction (The Pains of Being Pure at Heart)
 5. Sorrisi di mastice (Sidera Ves)
 6. Birthday (Awesome New Republic)
 7. Brainiac’s Daughter (The Dukes of Stratosphear)
 8. Say It’s All Over (Paper Moon)
 9. On My Way (Cocoon)
 10. Trepanation Party (Voxtrot)
 11. When I Grow Up (Fever Ray)
 12. Sparrow (Trespassers William)
 13. Itson (1090 Club)
 14. The Felice Brothers (Run Chicken Run)
 15. Disappear (Milk & Honey Band)
 16. Fragile Me Fragile You (Helena Harlock)
 17. Full Moon Morning (Friendly Foes)
 18. World Stand Still (Howe Gelb)
 19. Eid Ma Clack Shaw (Bill Callahan)
 20. Arriving (Wand)

Një falenderim i perzemërt, si çdo muaj, miqve që bëjnë të mundur ndarjen e këtyre këngëve. Turma e Egër dhe Cabaldixit

Artikulli i vjeter :Kenget a Prillit

__________________________________________________

Tirana Calling o ne Fejsbuk. Nese artikujt ju pelqejne ju ftojme te na shtoni si miq, te na sugjeroni, te komentoni etj etj.

Tags: , , , ,

One Response to “Down-rock Maj – kenge te reja per shkarkim”

 1. erik Says:

  shume interesante keto konget, cool rock. shume faleminderit qe i keni vene per downlodim falas. tung

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s


%d bloggers like this: