A ju pelqen muzika ?

by

nga MILI

Me poshte jane te listuara disa nga websites e perdorshme per te gjetur dhe degjuar muziken e preferuar te grupit apo kengetarit tend te preferuar.

Lastfm.com ; ju rekomandon muzike , video dhe koncerte bazuar ne ate cfare ju deshironi te degjoni

Stumbleaudio.com ; ju drejton ne zbulimin dhe shperndarjen e muzikes tuaj te preferuar

Hypem.com ; eshte nje website unik , i cili grumbullon te gjitha bloget MP3 ne nje vend

Musicovery.com ; ne kete website ju mund te zgjidhni llojin e muzikes qe deshironi te ndare sipas gjinive.

Skreemr.com ; ky website eshte e vetmja makineri kerkimi qe ka edhe Audio Rank ( kenget me cilesi me te mire listohen te parat)

ilike.com ; e ngjashme me lastfm por integrohet me iTunes si dhe ju rekomandon artiste te ndryshem si dhe mund te gjeni persona te tjere me te njejten shije muzike si ju, dhe keshtu mund te shkembeni informacione ne menyre qe te gjeni ariste te rinj .

Thesixtyone.com ; cdo gje ne kete faqe eshte e paraqitur nga artistet dhe e votuar nga fansat online

Amazon.com ; shkarkime videosh, mp3 dhe lojerash

Blogs : Asnje liste per gjetjen e muzikes, nuk do ishte e plote pa Blog. Neper internet mund te gjeni nje pafundesi blogjesh , te cilat ju mbajne te informuar per artiste te ndryshem dhe muziken e tyre .

Degjim te mbare

Advertisements

Tags: , ,

3 Responses to “A ju pelqen muzika ?”

 1. desaparacidos Says:

  Eshte po kaq i mire edhe nje sit shume i furnizuar http://www.fizy.com, apo diçka e tille.

 2. yummania Says:

  http://www.audiocandy.com

  flm per kete post

 3. erik Says:

  flm per postin interesant, i luv music 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: