Shkarko PINK FLOYD – The man, Live at Amsterdam 1969

by

Nje tjeter rubrike qe mungonte. Here pas here germojme perla Live, si The Man nga PF, e j’ua sjellim

Eshte pak i mistershem ky rregjistrim, dhe nje thesar nga ata qe –  fansat e PF e dine mire –  kane humbur rruges. Behet fjale per nje koncert mbajtur ne date 17 shtator 1969 ne Concertgebow, Amsterdam, Hollande.

Ne kopertine edhe Syd Barret por rregjistrimi eshte i 1969, kur ai e kishte lene grupin, keshtu qe eshte pak e pashpjegueshme fotoja e tij. Nese ndonjeri ka ndonje ide se pse eshte aty te na e thote.

Se shpejti me live te tjera nga Dylan, Reed, Young, Buckley.

Degjim te mbare!

Shkarko kenget duke bere Save as…

Track 01. DJ – Introduction (573k)
Track 02. Granchester Meadows (9.5MB)
Track 03. Biding My Time (7.1MB)
Track 04. Doin’ It (1.8MB)
Track 05. DJ – Commentary and Review (1.8MB)
Track 06. Sleep (3.7MB)
Track 07. Cymbaline (12.7MB –  vizito faqen per te shkarkuar kete kenge )
Track 08. Labyrinth (4.0MB)
Track 09. DJ – Break/Introduction (843k)
Track 10. Green Is The Colour (4.2MB)
Track 11. Careful With That Axe, Eugene (8.2MB)
Track 12. The Narrow Way (Part III) (6.6MB)
Track 13. (Sign Off) (208k)

__________________________________________________

Tirana Calling o ne Fejsbuk. Nese artikujt ju pelqejne ju ftojme te na shtoni si miq, te na sugjeroni, te komentoni etj etj.

Advertisements

Tags: , , , ,

2 Responses to “Shkarko PINK FLOYD – The man, Live at Amsterdam 1969”

  1. Andi N.H. Says:

    Hmm, ky manifestim quhet The man and the journey dhe qenka e ndare ne dy pjese, The Man, dhe The Journey. Jane kenge te bera qe ne kohen e Barret dhe ky duhet te jete shpjegimi pse Barret ndodhet ne kopertine.
    Tjeter gje, paska qënë nje koncert super i madh dhe goxha egocentrik i Pinkave me nje TEATIME mu ne mes te koncertit, ç’mund te pritej tjeter.

    Pink Floyd, what else?

  2. Andrews Says:

    So gjeta kete qe provon qe te pakten nje here edhe PF kane vjedhur…ndoshta pak po kane vjedhur.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: