Këngë te reja për shkarkim – Prill 2009

by
Omar Rodriguez Lopez

Omar Rodriguez Lopez

Ja ku jemi, përseri. Këtu mund të gjeni çdo muaj 20 këngë për shkarkim falas dhe legal.

Zakonisht behet fjale per grupe te rinj qe per te bere emer vendosin kenge falas ne xhunglen e internetit, e qe miq mbledhin çdo muaj me dashuri e pasion per muziken. I shemtuar titulli, Këngë te reja për shkarkim – Prill 2009, me sugjeroni ndonje titull te lezetshem.
Nga Omar Rodriguez Lopez ( ish At the drive in, anetar i The Mars Volta ) e The Chairs deri te grupet më të rinj por po aq interesant  siç mund te jene The Lovetones apo  Balmorhea.  Mjafton të bëni ” Save target as…”, apo të klikoni dy herë për t’a dëgjuar para shkarkimit. Per çdo veshtiresi teknike, jemi ketu.

 1. Breakaway And Burn (Dylan Connor)
 2. Me & Mary (Asobi Seksu)
 3. Fire On Corridor X (All The Saints)
 4. Uncle Albert/Admiral Halsey (P. McCartney) (Radar Bros)
 5. Explain Yourselves #2 (Joan Of Arc)
 6. Journeyman (The Lovetones)
 7. Deer Crossing (The Picture)
 8. From The Hips (Cursive)
 9. Flume (Bon Iver cover) (The Chairs)
 10. The Rake’s Song (The Decemberists cover) (Ruby Isle)
 11. Technologic Pop Porno (Daft PunkVsIl Genio)(Manovale Sonoro)
 12. All I Can Do (Luke Jackson)
 13. Dreams Of 18 (Lal Meri)
 14. Americana (Jessie Kilguss)
 15. Green Meadow Island (Jeniferever)
 16. Now We Can See (The Thermals)
 17. Permanent Scar (O + S)
 18. Harm & Boon (Balmorhea)
 19. Mirror Mirror (Golem)
 20. Private Fortunes (Omar Rodriguez Lopez)

Një falenderim i perzemërt, si çdo muaj, miqve që bëjnë të mundur ndarjen e këtyre këngëve. Turma e Egër dhe Cabaldixit

Artikulli i vjeter :Kenget a Marsit

__________________________________________________

Tirana Calling o ne Fejsbuk. Nese artikujt ju pelqejne ju ftojme te na shtoni si miq, te na sugjeroni, te komentoni etj etj.

 

Tags: , , , , , ,

2 Responses to “Këngë te reja për shkarkim – Prill 2009”

 1. Morrison Hotel Says:

  Kenge per DownRock, dmth, download + rock.
  Si thua?

 2. Down-rock Maj « Tirana Calling Says:

  […] Artikulli i vjeter :Kenget a Prillit […]

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s


%d bloggers like this: