Eurovizion 2009 – Kejsi Tola

by

Nese ndokush nga ju kishte dyshime se hecklerspray i ri do ishte i ndryshem dhe eksitues, duam t’ju sigurojme – nuk eshte i tille.


Eshte hera e 7 millionte qe flasim per kengen e Eurovizion. Deri ne Maj do gjykojme çdo hyrje te re ne Eurovizionin e ketij viti. Disa do jene te mira. Disa do jene te tmerrshme. Disa do jene shkruar nga Andrew Lloyd-Webber dhe do jene automatikisht te tmerrshme. Po do jemi ketu hap pas hapi.

Le te shikojme kengen e Eurovizion 2009 nga Kejsi Tola nga Shqiperia.

Vajze e ndjeshme, Kejsi Tola. Vetem 16 vjeç dhe, nga fotografia qe kemi pare, duket sikur po pret gjithmone mot te keq. Kejsi Tola kendon nje kenge quajtur Me merr ne endrrat e tua per Eurovizionin kete vit. Tani, nuk j’ua rekomandojme te shikoni videon qe e shoqeron. Kjo per dy arsye 1) ngjan si zhurma qe ben nje loje e keqe japoneze aty nga mesi i veteve 80 kur arrin nivelin e bosit dhe 2) Kejsi do e kendoje ne anglisht, por akoma nuk ka dale teksti ne kete gjuhe. Shqiperi, nese po lexon, merr kete me komplimentet tona “ Me merr ne endrrat e tua / Dua te jem ne endrrat e tua / Nese nuk jane endrra seksi, natyrisht / Pjeserisht sepse jam vetem 16 vjeçare dhe mund te jete ilegale ne Shqiperi po edhe mund te mos jete / pjeserisht sepse ballukja ime eshte ngaterruar keq…”

You’re welcome, Albania. You’re welcome.

Artikull i perkthyer ( keq ) nga http://www.hecklerspray.com/

Tirana Calling o ne Facebook. Kerkoji miqesine.

Advertisements

Tags: , ,

One Response to “Eurovizion 2009 – Kejsi Tola”

  1. Origjinaliteti ne muziken shqiptare : disa shenime « Tirana Calling Says:

    […] ne keto faqe per origjinalitetin e djemve qe formojne grupin Cute Babulja apo per dyshimet mbi Kejsi Tola.   Te mos na e marr per ters, si thone ketej, po e degjojme / shikojme te gjithe qe Te rrapi ne […]

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: