Këngë te reja për shkarkim – Mars 2009

by

Këtu mund të gjeni çdo muaj 20 këngë për shkarkim falas dhe legal.

Nga David Bowie deri te grupet më të rinj si Great Northern. Mjafton të bëni ” Save target as…”, apo të klikoni dy herë për t’a dëgjuar para shkarkimit.

 1. It’s Not the End of the World, Jonah (The Secret History)
 2. Dimmer (Bishop Allen)
 3. Call Me (The Naked Hearts)
 4. I Want Some More (Dan Auerbach)
 5. Blood Bank (Bon Iver)
 6. Ziggy’s Lullabye (D.Bowie vs S. Mullins vs Beatles)(dj BC)
 7. Come Saturday (The Pains of Being Pure at Heart)
 8. River of Dirt (Marissa Nadler)
 9. First Blood (The Chrysler)
 10. Ashes in the Snow (Mono)
 11. Eleanor’s In My Head (Beatles vs Queens of the Stone Age)
 12. Actors (In-Flight Safety)
 13. Houses (Great Northern)
 14. Flash in a Bottle (Dead Heart Bloom)
 15. Shampoo (Elvis Perkins in Dearland)
 16. Stay Alive (Meridene)
 17. Atlas (Pravada)
 18. Achin In Yer Bones (Romi Mayes)
 19. All the Money I Had Is Gone (Deep Dark Woods)
 20. Warm in the Shadows (Music Go Music)

Një falenderim i perzemërt dy miqve që bëjnë të mundur ndarjen e këtyre këngëve.

Turma e Egër dhe Cabaldixit

Tags: , , , , ,

16 Responses to “Këngë te reja për shkarkim – Mars 2009”

 1. Urban Says:

  Sa keq me vjen per veten..
  Nuk i shkarkoj dot/ 😦
  1.Kam fshire Media Player diiiikur,
  2.Kur klickoj me te djathten nuk me del Save Target As -(edhe kjo si pasoje e Media-s)
  Ka ndo i ruge tj?

 2. tiranacalling Says:

  Ah, menyre tjeter s’di sinqerisht. Nese do, mund te provosh te shkarkosh DownThemAll, eshte nje program falas qe te ndihmon per shkarkim kengesh dhe kur te klikosh Djathtas do te thoje ” Download with Down Them all.”

  Ndrushe me rivene Media Player. Ideja eshte qe te veme cdo muaj 20 kenge per shkarkim legal, keshtu qe mund te te duhet edhe me vone.

  Po shume cudi, te pakten Save target as…duhet te te japi.

  Anyway.

 3. Urban Says:

  Sh sh sh flm !
  Po i shkarkoj tani me ate DownThemAll!
  Fenks fenks Again! :hug:

 4. Lizander Saraci Says:

  Une vuna pak ne zyre Mono “Ashes in the snow” se sot o pak dite e veçante dhe nuk o se jena perqendru shume ngaqe nje koleg e ka diten e funit te punes te ne. Halli o se muzika i pelqeu po me tha “Po ti diten e funit e gjete me me vone kshu muzike? Do qe te var veten apo si o halli?”
  Une nuk i njifsha po keta Mono qekan shume interesante (te pakten aq sa degjova)

 5. tiranacalling Says:

  Eshte edhe interesante sepse jane gati te gjithe grupe te rinj qe vene kenge falas per te bere emer.

  Mono p.sh as une nuk i njihja.

 6. uninvit3d Says:

  Hey lal po kenget per prillin??
  Se Pravada-Atlas e mori nje 5 ***** bashke me Marsin!

 7. tiranacalling Says:

  Ne pergatitje e siper uninvit3d.
  Besoj pune ditesh e do i fusim.

  P.S
  Ti je me se i ftuar mer lal, pse me ate emer?

 8. Këngë te reja për shkarkim - Prill 2009 « Tirana Calling Says:

  […] Artikulli i vjeter :Kenget a Marsit […]

 9. uninvit3d Says:

  O lal meqe kng kane ne permbajtje rock me se shumti veje psh ”20 e Nju gitarists(bandave) ” ose nshqip ske pse bo shkence per 20 kng shkarkimi,atij qe i intereso vje mer kng e si ve sh rendsi.njs se u trasha qe me mjes.
  Rrofsh ier qe i vune..bohu gati per majin tashi . 😀

 10. BLERIM Says:

  A KA NAJ PERSON TE ME NDIHMOJ PER ME INSTALU PER ME SHKARKU MUZIK

 11. BLERIM Says:

  DU ME SHKARKU PROGRAMIN PER SHKARKU MUZIK

 12. blerta Says:

  muzik

 13. leona Says:

  hej sa buker a sa me pelqen a sa bukur ju peshendes

 14. olta Says:

  sheno pk me nanen pak me baben hahahahhahahahahahahahaha sta prishi a

 15. elira sadiku Says:

  hej a une e du etnikun a e puthi e ledhatoj a

 16. ermal sadiku Says:

  po dua kangen e elvana gjaten

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s


%d bloggers like this: